Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 21 kwietnia 2011

Jak się uspokoić?

sxc.hu
Codziennie jesteśmy zasypywani dziesiątkami różnych informacji, z których zdecydowana większość jest dla nas negatywna. Denerwujemy się, irytuje nas wszystko wokół i nie wiemy, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Jakie jest rozwiązanie? I czy w ogóle takie istnieje?
Otóż, okazuje się, że ono jest. Wystarczy zwyczajnie odciąć się od informacji, które do nas docierają. Nie czytajmy przez kilka dni gazet, nie oglądajmy programów informacyjnych, nie zaglądajmy na informacyjne portale internetowe.
Efekt? Na pewno się uspokoimy i unikniemy stresujących sytuacji, które wszystkie powyższe media powodują.
Uświadomimy sobie jeszcze jedną rzecz. Tak naprawdę, to co się dzieje wokół nas i nas irytuje, jest niezależne od nas. Dzieje się tak naprawdę ponad nami. Nie mamy na to wpływu. A skoro nie mamy na to wpływu, to dlaczego się denerwować? Po co utrudniać sobie życie?
Wielokrotnie słyszymy, że denerwują nas słowa polityków, sytuacja na świecie, itp. Nie uświadamiamy sobie jednak faktu, że to dzieje się ponad nami i świat się nie zawali, jeśli po prostu o tym nie będziemy wiedzieli.
A może Polacy mają po prostu taką potrzebę, żeby się niepotrzebnie zadręczać i nie możemy po prostu bez negatywnych emocji funkcjonować? Warto się oddać chwili refleksji nad tym, co dla nas jest tak naprawdę ważne i do czego zmierzamy. Postarajmy się odróżniać rzeczy ważne dla nas od tych, które zaśmiecają nasze życie.

3 komentarze:

  1. Ciekawe podejście. Tyle, że nie tak łatwo jest się od tego odciąć. Są ludzie, którzy nawet wyjeżdżając na tydzień na bezludną wyspę, myślą o tym, co zostawili w domu, i o tych beznadziejnych politykach- też.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam bardzo podobne podejście, chociaż prawdą jest, że nie tak łatwo można odciąć się od informacji. Osobiście praktycznie nie oglądam telewizji, nie czytam gazet. A podczas serfowania po internecie nie odwiedzam portali informacyjnych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się z większością tego co napisał autor. Niestety od informacji nie da się całkowicie odciąć. Moim skromnym zdaniem czasowe odizolowanie się od jest dobre, ale z drugiej strony pora zacząć radzić sobie ze stresem w inny sposób np. rozładować go ćwicząc.

    OdpowiedzUsuń