Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 23 lutego 2011

Bogactwo i złoto czy obietnice i wtopa?

flickr.com
Wielu internautów zastanawia się, czy powierzyć firmie Amber Gold z Gdańska swoje oszczędności. Wielu jest takich, którzy już się nie zastanawiają i sobie odpuścili tą firmę, gdyż negatywne opinie na jej temat zniechęciły ich do tej inwestycji.
Jak to zatem jest z tą firmą? Generalnie dominują raczej ostrzeżenia, chociaż - jak do tej pory - nikt nigdzie nie zgłosił faktu, że został oszukany. Co więc powoduje, że Amber Gold jest niepewny? Przede wszystkim to, że niejasny jest sposób zarabiania pieniędzy przez tą firmę. O ile, mniej więcej, można sobie to wyobrazić jak to wygląda w bankach, to działalność tej firmy jest owiana tajemnicą (handlową, jak twierdzą przedstawiciele tej firmy).
W sumie dużo na jej temat można dowiedzieć się w internecie, więc nie ma sensu powielać tych informacji w tym miejscu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że oprocentowanie lokat jest dużo wyższe niż w najlepszych bankach. A to jest dziwne.
Jest jeszcze jedna sprawa, która budzi podejrzenia. Inwestowanie w lokaty bankowe jest raczej pewne i można to nazwać oszczędzaniem, bo w zasadzie nie powinniśmy stracić naszych pieniędzy. Tymczasem w Amber Gold pani powiedziała mi, że inwestowanie niesie za sobą ryzyko. Nic odkrywczego, z tym, że na swoich stronach firma pisze o rozmaitych gwarancjach kapitału i odsetek. O jakim więc ryzyku mówi ta pani? Najpewniej miała na myśli upadek firmy, który - jej zdaniem - nie grozi Amberowi.
Nie chciałbym namawiać ani zniechęcać czytelników bloga do powierzenia swoich oszczędności tej firmie. Każdy powinien podejmować decyzję odpowiedzialnie. Zaleca się daleko idącą ostrożność - jak przy każdej inwestycji. Ja postanowiłem niewielki ułamek swojego kapitału zainwestować. Z jakim skutkiem? To się okaże za 2 miesiące, bo na tyle chcę otworzyć lokatę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz