Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 18 stycznia 2012

Oczom nie wierzę

Patrzę w te wykresy, przyglądam się, analizuję i co widzę? Jest odbicie. Nie wiem jak inni, ale to już chyba jest coś poważniejszego niż tylko korekta trendu spadkowego.
Przyjrzałem się swoim spółkom, które posiadam w portfelu i praktycznie od miesiąca wygląda to pozytywnie. Zarówno Sygnity, jak i Fortuna zwyżkują. Podobnie jest też z KGHM oraz TPSA. Jedynie PBS Finanse zaśmiecają mi portfel, ale do tej spółki już nie przywiązuję wielkiej uwagi, bo szkoda moich nerwów. Na szczęście, akurat ona stanowi najmniejszą, wręcz mikroskopijną część portfela, więc wierzę, że inne spółki odrobią mi tą stratę.
Na blogu ostatnio nie udzielam się za wiele, ponieważ, tak jak wcześniej pisałem, chcę w spokoju analizować to, co się dzieje na rynku. I nie chcę sobie zaśmiecać głowy ciągłymi narzekaniami, straszeniem innych, itp. Jestem tylko ja, wykresy i dane spółek. Nic więcej. I powiem Wam, człowiek jest o wiele spokojniejszy, czego wszystkim życzę.
Jeśli chodzi o finanse, to powiem szczerze, że już olbrzymia część strat została odrobiona. Co prawda, jestem jeszcze na niewielkim minusie, ale nie wygląda to źle.

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Największy plus na razie u mnie jest po stronie KGHM. Jeszcze kilkanaście dni temu ludziska na blogu i nie tylko sugerowali, bym zastanowił się, co robię kupując akcje tej spółki. Póki co, wygląda to dobrze, a mam nadzieję, że będzie lepiej.

   Usuń
 2. Mi osobiście wydaje się, że po czasie hossy przyjdzie bessa. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się powoli nad sprzedażą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę hossa jeszcze się nie zaczęła. Jak dla mnie, są to dopiero nieśmiałe jej oznaki.

   Jeśli chodzi o sprzedaż akcji KGHM, nie zamierzam tego robić. Kupiłem te akcje mając na względzie dłuższy horyzont.

   Usuń